Британското правителство се обърна за помощ към армията поради прекъсвания в доставките на храна за магазините, пише Daily Mail.
Според вестника властите в страната ще поискат от армията да изпрати около две хиляди шофьори от Кралския логистичен корпус, които да доставят храна и лекарства до супермаркетите.
В края на юли Асоциацията на автомобилните превозвачи предупреди, че Великобритания няма 100 000 шофьори на камиони, така че може да има проблеми с доставката на храна от складове до магазини. Според РИА Новости това се е случило поради факта, че много от тях са напуснали Кралството след Brexit, а хиляди нови шофьори чакат тест за шофьорска книжка. Процесът се усложнява от блокиране, причинено от пандемията на коронавирус.
Великобритания търси 100 хил. шофьори, дават до 50 000 паунда годишно
Очаква се правителството да направи официално запитване до въоръжените сили в близко бъдеще, се казва в статията.
Превод: GlasNews.bg
Прочетете още
- 15:00 Мъж наднича в частен имот в софийско село, камера го засне СНИМКИ
- 16:00 "Върни ги, не ги обричай на смърт": Мъж задигна клетка с четири малки котета в Бургас ВИДЕО
- 14:30 Схема в Дупница: Подават ти лист за „дарение", после портфейлът ти изчезва СНИМКИ
- 17:00 България гори, Бай Ганьо пуши: Фасът пак лети през прозореца
Жребец 23:49, 08.08.2021
Що лъжете бе