Крадци задигнаха 20 тона шоколад от фабрика в Австрия.
„Сладкият обир” е на стойност близо 50 хил. евро. Неизвестни лица убедили служителите във фабриката, че са представителите на спедиторска компания, която трябвало да пренесе шоколада от Австрия в Белгия.
Любопитното е, че австрийска фирма възлага поръчката на унгарска компания, която пък от своя страна дава доставката на чешки изпълнител, от която всъщност се представят и измамниците, съобщава Бтв.
Когато чешкият камион се появил, работниците без да се усъмнят натоварили 33 палета с какаовото удоволствие.
Оттам крадците „поемат” към Белгия. И шоколадът, и камионът са все още в неизвестност.
Прочетете още
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО
- 13:00 Електрическо возило прегази крачето на дете в центъра на Пазарджик
- 14:00 Появи се теория за "заговор" срещу БДЖ, целящ фалит на железницата и раздаването й на бизнесмени
- 14:33 SpaceX изстреля мистериозна капсула: Никой не знае какво точно има на борда ВИДЕО