Националната здравна служба на Обединеното кралство планирала да лиши възрастните хора от медицинска помощ, ако в страната избухне мащабна епидемия (или глобална пандемия).
Вестник The Daily Telegraph пише за това, след като е получил достъп до поверителната документация на услугата. Както отбелязва вестникът, с такава радикална стъпка британските медицински власти искали да предотвратят краха на здравната система в резултат на пренаселеността в болниците.
Според документите е предложено пациентите да бъдат разделени на групи въз основа на тяхната "вероятност за оцеляване", а не "клинична необходимост".
Стратегията е разработена през 2016 г., но според правителството на Обединеното кралство не е използвана срещу пандемията от коронавирус.
Превод: GlasNews.bg
Прочетете още
- 19:00 Шофьорка с "безплатен урок" за едно от проблемните кръстовища в София
- 16:00 "Върни ги, не ги обричай на смърт": Мъж задигна клетка с четири малки котета в Бургас ВИДЕО
- 17:47 Вече са осем: Обвиниха още трима непълнолетни за жестокото убийство на Георги Кузев
- 17:00 България гори, Бай Ганьо пуши: Фасът пак лети през прозореца
Иван 11г завет 87г 11г алб 00:01, 03.08.2021
Аре бас маисторе пес сичкооо.,