Мъж от района на Лас Вегас спечели голямата награда от един милион долара в щатската лотария за ваксинирани срещу COVID-19, съобщава Асошиейтед прес.
Губернаторът на щата Стив Сисолак създаде лотарията на 17 юни, за да насърчи имунизацията.
Печелившите бяха представени с първо име и инициал за фамилното име в церемония, излъчвана на живо от Конгресния център в Лас Вегас, където водещ беше губернаторът и от галерия Ривърсайд в Рино.
Лотарията беше създадена с фонд от пет милиона долара от федералните средства, отпускани за пандемията. Щатските данни за дела на ваксинираните сочат ръст от 10 на сто от началото на лотарията до края й в четвъртък.
Прочетете още
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО
- 13:00 Електрическо возило прегази крачето на дете в центъра на Пазарджик
- 14:00 Появи се теория за "заговор" срещу БДЖ, целящ фалит на железницата и раздаването й на бизнесмени
- 10:59 Метеор изгоря в небето над България ВИДЕО