Трима души бяха убити при стрелба в американската военна база Пърл Харбър на Хавайските острови.
Моряк от флота на САЩ застреля двама души и рани трети преди да се самоубие, обяви пред Hawaii news now.com адмирал Робърт Чадуик.
И тримата простреляни от нападателя са цивилни, които са работели за американското Министерство на отбраната. Адмиралът не посочи никакви мотиви за стрелбата.
Раненият не е с опасност за живота. Базата, която се формира след сливането на историческата военноморска база Пърл Харбър и военновъздушната Хикам беше поставена в режим на извънредно положение за около два часа.
Стрелбата стана три дни преди 78-та годишнина от 7 декември 1941 г., когато Япония провежда атака срещу Пърл Харбър, което включва САЩ във Втората световна война.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 10:00 "Ако никой не спира, защо е тази пешеходна пътека?": Сигнал от Пловдив разпали дебат