Избухна 250-килограмова бомба от Втората световна война в германския град Регенсбург, съобщава BBC.
Бомбата била намерена в южните части на града по време на ремонтни дейности. Тя обаче не можела да бъде преместена или обезвредена. Това наложило в радиус от 1,5 км 4 500 човека да бъдат евакуирани.
Било взето решението бомбата да се обезвреди на място заради сложния детонатор, с който била снабдена.
Екплозията, макар и контролирана, нанесла щети на съседните сгради и много от стъклата били счупени.
Малък робот е поставил взривни устройства до бомбата, която е била взривена в 5 ч. местно време.
Гражданите били допуснати пак до района след проверка на местната полиция.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 09:00 "Осъзнайте се - не сте си на село": пловдивчанин алармира за абсурдно пазене на паркоместа
- 10:00 "Ако никой не спира, защо е тази пешеходна пътека?": Сигнал от Пловдив разпали дебат