Двама българи - баща и син, катастрофираха в Нетуно, до Рим, след гонка с местната полиция.
Мотоциклетът им потеглил с бясна скорост на кръстовище в града въпреки сигнала на полицията да спрат. След това моторът се разбил в идваща насреща кола.
49-годишният българин починал на място, а 13-годишният му син е тежко ранен, съобщиха италианските медии. След пристигането на местопроизшествието на карабинери от комисариата на Нетуно и Анцио се установило, че мотоциклетът бил откраднат преди това.
Детето, родено в близкия град Априлия, е откарано в болницата на Анцио, предаде "24 часа". В зоната на съседните крайморски градчета Анцио и Нетуно на юг от Рим живее голяма българска общност. Там има българска църква и училище.
Снимката е илюстративна.
Прочетете още
- 21:02 СДВР отрече пред GlasNews 14-годишното момче, паднало от парапет на НДК, да е било бутано* СНИМКИ
- 17:16 Секс скандал между асистент и студентки хвърля сянка върху Факултета по математика на СУ ЧАТОВЕ
- 20:00 Хиляди евро за лечение: Жена обвини търговка в измама с болно куче СНИМКИ
- 15:00 Плакатна война: Афиши на Веселин Маринов "заглушиха" детски концерт и юбилей на дует "Мания" в Карлово