"От началото на членството ни сме платили 500 млрд. лири към ЕС. Ако направите някои изчисления, в нетно отношения плащаме над 10 млрд. лири на година. Това е нетната сума. Брутната сума е между 14 и 15 млрд. 4 или 5 млрд. получаваме по линия на Общата селскостопанска политика и структурни фондове. Ако ги извадите от 15-те милиарда, ви остават 9 или 10 млрд," заяви британският политик и дългогодишен евродепутат Джефри ван Орден, зам-председател на групата на Консерваторите и реформистите в ЕП, в разговор с Милена Милотинова за предаването "Брюксел 1" по Bulgaria ON AIR.
"Всяка година внасяме 9 или 10 милиарда. Хората трябва да разберат, че в ЕС членуват 28 държави. 9 от тях плащат. Ние сме вторият по големина платец в евробюджета,” заяви Джефри ван Орден.
Реална ли е възможността за оттегляне на молбата на Великобритания за напускане на ЕС?
"Технически и де юре – възможност е. Политически - мисля че ще е катастрофално. Абсолютно катастрофално," коментира политикът.
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол