Говорител на терористичната мрежа "Ислямска държава" похвали атаката, която тя извърши в концертна зала в Подмосковието на 22 март, при което бяха убити над 140 души.
Говорителят е направил това изявление в предварително записано послание, качено в канала на ИД в "Телеграм".
На 22 март въоръжени мъже атакуваха зрителите преди концерт в "Крокус сити хол".
Ранените при това нападение са над 300, припомня БТА.
След нападението Русия задържа 11 души, от които 4 са смятани за преки извършители. Осем от арестуваните бяха пратени в предварителния арест.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие