Френски полицай беше ранен при експлозия на горящ автомобил на паркинга на синагога в крайбрежния град Ла Гранд Мот, съобщи представител на синдикат на органите на реда. Полицията заяви, че разглежда случая като умишлен палеж, предаде Ройтерс.
"Лека кола се взриви пред синагогата в Ла Гранд Мот. Местен полицейски служител е ранен", написа в "Екс" Вилиам Море от Националния полицейски синдикат. Той каза пред телевизия БФМ, че полицаят не е с опасност за живота.
По данни на местни медии са горели два автомобила, в единия от които е имало най-малко една газова бутилка.
Полицията потвърди, че става дума за палеж, но отказа да даде повече подробности.
Вътрешният министър Жералд Дарманен каза, че органите на реда издирват заподозрян.
"Искам да уверя нашите еврейски съграждани и града (Ла Гранд Мот) в пълната си подкрепа и да кажа по молба на президента на Републиката Еманюел Макрон, че са задействани всички средства за откриване на извършителя", посочи Дарманен в "Екс".
Снимката е илюстративна.
Прочетете още
- 17:00 Русия обяви готовност да нанесе удар по Европа заради украинските дронове
- 15:00 „Млъквай, ма…": нагъл шофьор окупира място за родители и обижда майка с две деца
- 20:00 „Надрах ви колата с бебешката количка" - майка „взриви" мрежата, истината се оказа друга
- 21:00 Сигнал: Откриха дървеница във влак на БДЖ СНИМКА