Населението на Латинска Америка и Карибите ще достигне най-високото си равнище към 2058 г., когато районът ще бъде населяван от 767,5 милиона души, след което ще започне да намалява. Това се казва в доклад на Икономическата комисия за Латинска Америка и Карибите, цитиран от Франс прес и БТА.
Демографският растеж, който не спира да се понижава, ще стигне своя пик през 2058 година.
След това населението ще започне да намалява заради спад в раждаемостта и емиграция.
Краят на демографския бум ще бъде съпътстван от застаряване на населението.
През 2050 г. един от всеки пет жители на региона ще бъде на над 65 години.
Средната продължителност на живота там е 75,2 години - по-ниска от тази в Северна Америка, Европа и Океания, но по-висока, отколкото в Азия и Африка, отбелязват авторите на доклада
Прочетете още
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 16:31 Мъж се опита да открадне колело от чужд вход, не успя ВИДЕО
- 14:14 Нощен екшън в Асеновград: Автомобил е смазан до неузнаваемост след тежък удар СНИМКА
- 15:00 ЕА кола блесна с паркирането си на станция за зареждане СНИМКА