Венецуела беше засегната от ново спиране на тока късно снощи, което остави на тъмно по-голямата част от страната, предаде ДПА.
Нямаше електричество в повечето федерални щати, съобщи опозиционният в. "Насионал". Хиляди жителите на столицата Каракас излязоха по улиците на шумни протести.
Това е четвъртото голямо прекъсване на електрозахранването във Венецуела този месец, като най-продължителното беше над 100 часа, припомня БТА.
Правителството приписва спиранията на тока на саботаж от страна на САЩ. Според опозицията причината е липса на инвестиции в националната електрическа мрежа, лоша поддръжка и неспособност да се правят ремонти.
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол