Властите на гръцкия остров Лесбос съобщиха, че не са в състояние да приемат повече мигранти, тъй като в лагера, където ги настаняват в момента има четири пъти повече хора, отколкото е капацитетът му, съобщи БГНЕС.
В лагерът „Мория“ в момента се намират 12 000 души и няма възможност в него да бъдат приети още мигранти, съобщиха властите на острова. Налага се новопристигналите да спят на открито или в палатки, тъй като съоръжението е за едва 3000 души.
Властите съобщиха още, че само вчера от Турция на остров Лесбос са пристигнали най-малко още 410 мигранти.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ