Момичето, което бе прието в болница с тежки наранявания в главата при масовата стрелба в белградско училище по-рано този месец, почина днес сутринта, предаде Танюг, позовавайки се на съобщение на сръбското министерство на здравеопазването.
Според съобщението девойката е починала въпреки спешната хирургическа интервенция и всички предприети мерки за интензивното й лечение.
Полицейски патрул до всяко училище в Сърбия
Министърът на здравеопазването на Сърбия Даница Груичич изрази „искрените си съболезнования към семейството на пострадалото момиче“.
То е десетата жертва на масовата стрелба от 3 май в белградското Основно училище „Владислав Рибникар“, когато 13-годишният ученик Коста К. застреля осем ученици и охранител и рани седем души, между които и момичето, което почина днес.
Обвиниха бащата на момчето, убило девет деца в Белград
Майка на момиче от списъка на Коста: Той беше разглезено дете, чудовище
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 10:05 "Камионът не е спукал гума": Адвокат и бащата на Сияна оспориха версията за инцидента
- 11:40 СНИМКИ и ВИДЕA показват опустошения Каракас, докато спасителните операции са в ход