Цели 83,7 процента от анкетираните граждани на Северна Македония биха си заминали от страната, ако имат шанс, а на въпроса защо, най-честият отговор е "за по-добър живот", съобщава информационният сайт Прес24, информирайки за анкета на сайта Факултети, извършена с 1474 читатели.
На въпроса "Ако имате възможност бихте ли заминали от /Северна/ Македония", 83,7 са отговорили с "да", 8,3 се колебаят, а 7,9 биха останали в страната си, предава БТА.
Като желани дестинации се посочват Германия, Австралия, Канада, Франция, Холандия, Дания, Австрия, Швейцария, Словения и т.н.
Има и отговори в стил "по-далече оттук", "в страна, в която се спазват законите, има нормална здравна система и образование".
Прочетете още
- 09:00 Нова мода в паркирането! Няма да повярвате какво пази паркомясто в Плевен
- 08:00 „Миризлива саморазправа": Тероризират системно шофьор в София СНИМКИ
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 23:00 Дневен хороскоп за 22 юни: Oвни, Юпитер може да ви отведе на среща