Руските въоръжени сили обстреляха жилищните райони на Херсон, по-специално - и една от болниците. Това съобщи градският съвет на Херсон.
"Първия път врагът атакува града около полунощ. В резултат на това са повредени комунална фирма и 16 единици техника, включително евакуационен транспорт, който е осигурен на жителите на града.
Вторият залп на въоръжените сили на РФ обстрелва града около 13:00 часа. Известно е, че към 14:00 часа руските военни са успели да обстрелват града седем пъти."
Под обстрел попадна и клиничната болница. Прозорците са изпочупени и таванът е повреден. Министерството на здравеопазването съобщава, че при атаката срещу сградата е пострадала медицинска сестра.
Обстрелът на Херсон на 29 януари: какво се знае за жертвите и ранените
Градският съвет на Херсон съобщи за един загинал и двама ранени.
На снимката, която очевидци публикуваха в местната общественост, се виждат неподвижни тела на хора по улиците.
Внимание, снимка 18+
Има и снимка, на която се виждат следи от кръв по легло в едно от отделенията на засегнатата болница.
Прочетете още
- 18:00 Близнаци – момче и момиче, проплакаха в болница „Селена" СНИМКИ
- 18:26 Верижна катастрофа блокира пътя Сопот–Карлово, има ранен СНИМКИ
- 17:00 Докато България гласува: Пловдивчанин се вмъкна в чужд блок, огледа ВИДЕО
- 08:00 Пловдив танцува: сцени, усмивки и малки балерини превръщат града в празник на изкуството



