В сградата на руското посолство в Рига беше открито вещество с неизвестен произход, съобщава Delfi, позовавайки се на Държавната пожарна и спасителна служба.
Освен това латвийската полиция съобщи още, че около два часа следобед служители на руското посолство са уведомили, че на адреса им е пристигнал подозрителен пакет.
На място има полиция и Спешна помощ.

Полиция пред сградата на руското посолство в Рига
Припомняме, че според украинския външен министър Дмитрий Кулеба украинските дипломати в 15 страни са получили заплахи. Нападателите се грижат за мерките за сигурност и се опитват да не оставят доказателства върху колетите, които биха могли да идентифицират лицето. Това обстоятелство говори за професионален подход към организацията на подобни „акции“. Известен е и адресът на подателя - салонът на Tesla.
Опасни колети са изпратени и до украинските посолства в Румъния и Дания. Кулеба посъветва да не се харчат пари за пощенски марки. На свой ред говорителят на украинското дипломатическо ведомство Олег Николенко уточни, че украинските посолства са получили заплахи в 12 държави.
Превод: GlasNews
Прочетете още
- 14:00 Нова "зомби" сцена в Пловдив: Мъже замръзнаха насред улица ВИДЕО+СНИМКИ
- 16:52 С кухненски нож Мартин пронизал баща си, скарали се заради дистанционното
- 17:44 Нобелов лауреат обяви точната дата на края на човечеството
- 12:00 Старозагорка: Взеха чисто нова раница, напълниха я догоре и си тръгнаха, без да платят СНИМКИ