Южна Корея би приветствала посещението на севернокореския лидер Ким Чен-ун в Русия, ако то допринесе за денуклеаризацията на Корейския полуостров. Това заяви днес за южнокорейската агенция Йонхап високопоставен служител в президентството в Сеул, предаде ДПА.
"Разбирам, че председателят Ким Чен-ун може да посети Русия и смятам, че това би било хубаво нещо за Южна Корея, защото е част от процеса по денуклеаризация и може да доведе до добри резултати", каза източникът, пожелал анонимност, пише БТА.
Понастоящем служителят е в столицата на Казахстан заедно с президента на Южна Корея Мун Дже-ин,у който в неделя започна тридневно официално посещение там.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 09:00 "Осъзнайте се - не сте си на село": пловдивчанин алармира за абсурдно пазене на паркоместа
- 10:00 "Ако никой не спира, защо е тази пешеходна пътека?": Сигнал от Пловдив разпали дебат