Служители в щата Ню Йорк продължиха да затварят училища и да налагат глоби, за да ограничат разпространението на морбили, предаде Асошиейтед прес.
Федерални служители съобщиха, че от 1 януари в САЩ има 704 заболели от морбили, главно в град Ню Йорк и окръг Роклънд.
Повечето заболели са от общността на ортодоксалните евреи.
Департаментът за здравеопазване на град Ню Йорк е изпратил призовки на 57 души, които не са изпълнили нареждането за ваксиниране срещу морбили. Всеки от призованите може да бъде глобен с 1000 долара.
Служителите приканиха щатския парламент да отмени закон, допускащ освобождаване от задължението за имунизация заради религиозни убеждения, добавя АП, цитирана от БТА.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив