Брутално нападение срещу срещу журжалист. Въоръжени лица на мотор са застреляли Луис Алмендарес в Хондурас, съобщи местното издание „Пренса”.
Журналистът е предавал на живо във Фейсбук от град Комаягуа в централната част на страната, когато бил нападнат. Двама души на мотоциклет са стреляли няколко пъти в него, след което избягали. Алмендарес получил три огнестрелни рани и бил закаран спешно в болница, където му е направена операция. Въпреки това в понеделник сутринта 35-годишният журналист е починал.
Докато бил все още в съзнание той разказал на властите, че е отивал към магазина, когато е бил нападнат. Сега силите на реда се опитват да установят местонахождението на нападателите, пише "Труд".
Изданието „Критерио” отбелязва, че Луис Алмендарес бил известен с това, че разобличавал местните бизнесмени и политици, като вниманието му било насочено към въпросите с корупцията и незаконната търговия с наркотици.
Прочетете още
- 18:00 След гражданския натиск: Добри новини за болницата в Карлово
- 19:01 Нова звезда на винената карта на България: Семейна изба печели отличие след отличие
- 17:13 Загиналата на пешеходната пътека във Велико Търново е съпруга на известен художник
- 17:00 Русинова: Докато държавата работи до 17:30 ч., камионите убиват денонощно