Изкуственият интелект на близкото бъдеще няма да бъде обикновен чатбот. Той ще бъде оборудван с невероятно подробна информация за своите потребители, твърди изпълнителния директор на OpenAI Сам Алтман.
В интервю за MIT Technology Review, Алтман предположи, че AI трябва да работи за своите потребители по-трудно дори от най-трудолюбивия личен асистент. Това "изисква" алгоритъмът да знае всичко за този, който го използва.
Съоснователят на OpenAI допълни, че най-доброто използване на AI би било "супер компетентен помощник, който знае абсолютно всичко за целия ми живот - всеки имейл, всеки разговор, който някога съм водил."
Алтман допълни, че дългоочакваната актуализация GPT-5 няма да бъде такава.
Както винаги, изпълнителният директор запази мълчание относно кога точно GPT-5 може да дебютира, отказвайки да предостави времева линия.
От MIT Technology Review не са попитали Алтман, дали познаването на живота на потребителите в детайли крие рискове за поверителността им, както и къде би се съхранявала тази информация.
Прочетете още
- 18:00 Грозна проява във Велико Търново: Жена изкорени цвете и го скри в количката си ВИДЕО
- 20:22 „Хората лежаха и не мърдаха, мислех, че умирам": 17-годишен с разказ пред GlasNews за ада на катастрофата в София
- 14:00 Столичани останаха изненадани от благородна постъпка на бул. "Симеоновско шосе"
- 19:14 Пешеходци чакат 10 минути светофар в София да светне в зелено