Instagram изпробва нова функционалност, която премахва брояча с харесвания под снимки. С това приложението се надява да намали стреса на потребители, които се притесняват колко популярни са публикациите им. В момента нововъведението се изпробва в Австралия, Бразилия, Ирландия, Италия, Япония и Нова Зеландия. Функционалността вече бе изпробвана и постигна успехи в Канада.
„Искаме потребителите ни да се притесняват по-малко за това колко популярни са публикациите им и да ги окуражим да прекарват повече време в осъществяване на връзки с хора, които са от значение за тях“, разказа главният изпълнителен директор на Instagram Адам Мосери, пише economy.bg.
Промените идват след публикуването на няколко проучвания, които показват как натискът за популярност в социалните мрежи се отразява на психичното състояние на потребителите.
Прочетете още
- 11:38 Издигнаха тържествено трибагреника на церемонията за Трети март в София СНИМКИ
- 13:00 Какво пише в Санстефанския мирен договор: Мечтата, убита на Берлинския конгрес СНИМКИ
- 11:01 Майката на убития Митко от Цалапица: Подигравка! Протест срещу Васил Костадинов
- 16:00 Ще има ли връзка между магистралите "Тракия" и "Марица" в направлението Бургас-Свиленград?