Председателят на съдебния състав съдия Осман Шабани заяви на днешното гледане на делото в Наказателния съд, че е взето решение за определяне на мярка арест от 30 дни, смятано от деня на неговото откриване. Мярката арест бе поискана от прокурорката от Специалния съд Лиле Стефановска на предишното заседание на съда. Преди това съдът реши Груевски да бъде съден задочно, съобщава БТА.
На изслушването по казуса в сряда бяха прочететни СМС съобщения. По-голямата част от тях са между Груевски и обвиняемите Миле Янакиески и Гордана Янкуловска и се отнасят за организиране на гласоподаватели от диаспората в изборите през 2011 г.
От комуникацията се разбира, че е била договорена изработка на паспорти и набиране на избиратели и кандидати чрез дипломатическите представителства в чужбина, но и за дейности за организиране на избиратели в институциите.
Технически съветник от страна на защитата също присъства в съдебната зала.
Прочетете още
- 11:38 Издигнаха тържествено трибагреника на церемонията за Трети март в София СНИМКИ
- 13:00 Какво пише в Санстефанския мирен договор: Мечтата, убита на Берлинския конгрес СНИМКИ
- 11:01 Майката на убития Митко от Цалапица: Подигравка! Протест срещу Васил Костадинов
- 16:00 Ще има ли връзка между магистралите "Тракия" и "Марица" в направлението Бургас-Свиленград?