В Плевен служители на Районната служба "Пожарна безопасност и защита на населението" /РСПБЗН/ са реагирали на сигнал за инцидент в асансьор в квартал "Дружба", съобщиха от ОДМВР в Плевен.
На място е установено, че в асансьорната клетка се е затворило малолетно момче. Детето се качило в асансьора, но той не спрял на етажа му, а продължил движението от първия етаж до 16-тия и обратно. Съседка чула викове за помощ и извикала спасителни екипи около 14.00 часа. Незабавно са изпратени трима служители, които спрели асансьора. На място се отзовали и техници, обслужващи съоръжението. Момчето е извадено невредимо.
Също вчера служители от РСПБЗН в Плевен са оказали техническа помощ при почистване на алеи от паднали клони в парк "Кайлъка", допълват от ОДМВР.
Прочетете още
- 17:00 Портрет на Лили Иванова грейна върху стена в София, примата търси авторката СНИМКИ
- 19:00 Нивото на яз. "Йовковци" тревожно спадна - жители в паника за водата ВИДЕО+СНИМКИ
- 17:12 Тълпа изгори жива съпругата на бившия премиер, преби министри на улицата ВИДЕО
- 18:00 Стопанин изостави малко кученце в София: Гледайте го с любов! СНИМКИ