Служители на РИОСВ-Русе откриха незаконен път в района на птицекомбинат до село Червена вода, който отгоре на всичко е изградени с опасни строителни отпадъци.
Сигналът е бил подаден от притеснени жители, а при проверката се установило, че в частния път, който е дълъг над сто метра, са вложени вредни материали, като стъклена вата и азбест. От управата на птицекомбината обясниха, че са използвали строителните отпадъци от съборени техни стари постройки. Сред тях обаче имало и вредни материали.
От Регионалната екоинспекция посочиха, че на фирмата е дадено предписание тези отпадъци незабавно да бъдат почистени, тъй като те са опасни за работещите с тях.
Оказало се, че фирмата е изградила пътя, без да уведоми екоинспекцията и без разрешително. Целта им била да направят вътрешноведомствен път към съществуващо торище.
На предприятието е направено предписание да премахнат строителните отпадъци в 14-дневен срок. При следващата проверка на екоинспекцията ще стане ясно каква санкция ще бъде наложена за нарушението.
Прочетете още
- 00:17 Кой беше "легендарният" Чарли Кърк – най-гласовитият съюзник на Тръмп?
- 17:00 Мечка и двете й малки слязоха до водопад „Сучурум" в Карлово СНИМКА
- 19:00 Арматурата стърчи, държавата мълчи. Мостове ли? Не – капани за масово убийство ВИДЕО
- 22:00 Вашият зодиакален знак е остарял с около 2000 години