Електроенергийният системен оператор ще постави официално начало на строителството на вътрешен електропровод 400 kV между Марица Изток и Бургас“. Официалното начало на строителството на новия вътрешен електропровод 400 kV между п/ст Марица Изток и п/ст Бургас ще бъде поставено на 15.05.2019., сряда, от 14.30 часа на път II-53 - 800 метра преди село Тамарино, Община Стралджа, Област Ямбол.
На събитието ще присъстват представители на министерството на енергетиката, членове на Комисията за енергийно и водно регулиране, народни представители от региона, областният управител на Област Ямбол Димитър Иванов, изпълнителният директор на Електроенергийният системен оператор Ангелин Цачев, представители на Изпълнителната агенция за иновации и мрежи към Европейската комисия и други.
За журналистите е осигурен транспорт от град Бургас. Микробус с табела „ЕСО за село Тамарино“ ще ви очаква на Централна ЖП гара в 12.30 часа на 15 май 2019 година.
Приложено може да видите карта на маршрута от град Бургас до мястото на събитието.
Прочетете още
- 21:00 Пловдивски шофьор провокира водач на камион на магистрала "Хемус" ВИДЕО
- 17:00 Огнен ад край Добрич: Коритото на река гори, гората е следваща СНИМКИ
- 18:00 Катастрофа и разпиляно жито блокираха пътя Пловдив – Карлово, моторист е ранен
- 19:00 Мъртва змия на Гребната база в Пловдив предизвика бурна дискусия