Очаква се медицински хеликоптер да кацне в УМБАЛ „Св. Георги“ в Пловдив, за да транспортира жената, пострадала тежко при вчерашната катастрофа на АМ „Тракия“, научи GlasNews.
При трагедията загинаха трима души, сред тях две деца и техният треньор.
Хеликоптерът все още не е излетял от Ямбол.
Жената е сред двамата оцелели при тежкия челен сблъсък между лек автомобил и камион.
След поредица от операции, извършени в МБАЛ „Св. Пантелеймон” в Ямбол, пациентката вече е стабилизирана и се проследяват жизненоважните ѝ показатели.
В момента екип от реаниматори и други специалисти от въздушната линейка преценяват дали тя може да бъде транспортирана до Университетската болница „Св. Георги” в Пловдив, която разполага с необходимото оборудване за продължаване на лечението ѝ.
Това ще се случи само ако състоянието ѝ го позволява, съобщи директорът на ямболската болница д-р Панайот Диманов.
Очаква се допълнителна информация.
Мелето с три жертви на АМ Тракия: Няма данни за спукана гума на камиона
Две деца и мъж са загинали в челния сблъсък на АМ Тракия ВИДЕО
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 10:05 "Камионът не е спукал гума": Адвокат и бащата на Сияна оспориха версията за инцидента
- 11:40 СНИМКИ и ВИДЕA показват опустошения Каракас, докато спасителните операции са в ход