В Москва котка спаси живота на малко момиченце, което беше затворено в апартамент с починалата си майка.
Както пише сайтът mk.ru, детето е на малко повече от година. Момиченцто е родено през януари 2020 г. Нейната 38-годишна майка казала на близки, че отива с дъщеря си на вилата, след което спряла да общува. На 20 март бабата на детето все пак помолила роднини да отидат на дачата в Московска област, а тя самата отишла в апартамента. Така и не успяла да влезе там, но вниманието й било привлечено от сърцераздирателното мяукане на котката.
Възрастната жена се обадила на ключар, който след отваряне на вратата усетил странна миризма и веднага се обадил за линейка. Експертите, пристигнали на мястото, се натъкнали на ужасяваща гледка - майката на момичето била починала отпреди четири дни. Отслабнало, но живо, бебето било откарано в областната болница.
Според съседи покойницата често бил виждана пияна. Сега бабата и дядото на оцелялото момиченце ще се грижат за внучката си - заедно с котката, която сигнализира за трагедията. Причината за смъртта на жената все още не е известна.
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО