Приключение за настолна ролева игра беше публикувано на сайта на НАСА. Заглавието му е "Изгубената вселена".
"До всички приключенци! Време е да съберете групата си и да приготвите любимата си система за настолни ролеви игри!
Над град Алдастрон на междузвездната планета Ексларис се е възцарила мрачна загадка. Изследователи, посветили се на изучаването на космоса, са изчезнали, а космическият телескоп "Хъбъл" е изчезнал от хронологията. Само амбициозен екип от приключенци може да открие онова, което е било изгубено. Ще се справите ли с предизвикателството?
Това приключение е предназначено за група от 4-7 герои на 7-10 ниво (т.е. опитни и висококомпетентни в областта си - бел. ред.) и може лесно да се адаптира за предпочитаната система за настолни ролеви игри (известни с английското съкращение TTRPG, на български НРИ-бел.ред.), пише novini.bg.
Първото настолно ролево приключение на НАСА приканва да се справите с класически злодей (като същевременно използвате и усвоявате научни умения), докато преодолявате предизвикателства и се впускате във вълнуваща мисия за разкриване на повече знания за нашата вселена. Изтеглете документите за играта и се пригответе да изследвате планетата Ексларис", гласи публикацията.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 10:05 "Камионът не е спукал гума": Адвокат и бащата на Сияна оспориха версията за инцидента
- 11:40 СНИМКИ и ВИДЕA показват опустошения Каракас, докато спасителните операции са в ход