Днес негативните новини завладяха всички ни.

От една страна са пожарите. Стотици, а вероятно и хиляди, пътуващи днес по магистрала "Тракия" видяха апокалиптичните гледки, останали след големия пожар в четвъртък.

В същото време кадри с насилие между деца в Радомир обиколиха социалните мрежи. Пътищата отново взеха своето, след като през деня ви разказахме за няколко тежки катастрофи. А далеч от България 14-годишен отне живота на няколко души в Тайланд.

И, разбира се, темата, която беляза седмицата – убийството на 37-годишния Георги от Кричим.

Можем да продължим да изброяваме.

Подобни новини ни заливат всеки ден. Не само нас, журналистите в редакцията на GlasNews, а всички ни.

Говорим за тях вкъщи, в кафенето, в парка... Обсъждаме темите с приятели, с роднини, дори и с непознати.

Обсъждаме го вкъщи, в кафенето, в парка... С приятели, с роднини, с непознати. И някак неусетно тревогата, гневът и усещането, че около нас се случва само лошо, започват да надделяват.

Затова ви показваме една двойна дъга, украсила Черно море край Даранкулак.

Може би това не е най-важната новина на деня. Няма да промени случилото се и няма да изтрие тежките истории, за които разказваме.

Но понякога е достатъчно само да вдигнем поглед.

Защото дори в най-мрачните дни красивото намира начин да се появи.

Кадрите са споделени във Facebook от Николай Ковачев. Не се уточнява дали снимките са направени днес, но това едва ли има особено значение. Двойната дъга над морето е от онези гледки, които напомнят, че природата умее не само да показва разрушителната си сила, но и да създава моменти на необикновена красота.

И понякога, сред потока от тежки новини, точно един такъв кадър е достатъчен, за да ни накара поне за миг да се откъснем от негативното и просто да погледнем към небето.