Концертите не са това, което бяха. Някои са онлайн, други с изключително малко публика.
Рок групата „The Flaming Lips“ пък откри начин да направи концертите си безопасни, така че гостите да не могат да се заразят с коронавирус, но да присътват. Последното шоу на групата се състоя в Оклахома, САЩ.
И музикантите, и зрителите бяха напълно отделени. Те бяха изолирани в надуваеми гигантски балони, които побират до трима души, пише Би Би Си.
Primer concierto de las ‘Space Bubbles’ de The Flaming Lips pic.twitter.com/ip4vpDlkUe
— Rafa Cremades (@RafaCremades) January 25, 2021
Във всяка прозрачна сфера има висококачествена колонка за добър звук, шише с вода, кърпа за пот и табелка, на която от едната страна пише "топло ми е", а от другата "ходи ми се до тоалетна". Съответно, ако на гостите им е горещо, се пуска студен въздух, а ако искат да излязат, специален стюард ги извежда.
The Flaming Lips put on two shows where attendees — and musicians — stood inside "space bubbles" to prevent the spread of COVID-19. https://t.co/KGnCcjM8aN
— CBS This Morning (@CBSThisMorning) January 26, 2021
В петък групата изсвири някои от най-големите си хитове - "Do You Realize", "She Don't Use Jelly" и "Race For The Prize", пише Нова тв.
„The Flaming Lips“ не за първи път използва необичайния метод, за да отдели феновете си един от друг, така че да нямат пряк контакт.
So this is my new full school reopening plan... thanks @theflaminglips pic.twitter.com/Es2L3yKMXu
— Simon Smith (@smithsmm) January 25, 2021
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО