Темата за правописа е важна. От значение е как подбираме думите си, но и как ги изписваме. Ако сами не ценим собствения си език и не разбираме колко необходим е той за съхраняването ни като нация, не ни чакат добри времена.
Правило ли ви е впечатление как хората не обичат да ги поправят? Ако сте се опитали някога да коригирате нечий правопис, вероятно сте си отнесли една-две ругатни.
Пише се:
1. хаос (а не хаус)
2. ваучер (а не валчер)
3. фоайе (а не фоае)
4. витрина (а не ветрина)
5. перипетии (а не перипети)
6. двоеточие (а не двуеточие)
7. кабърче (а не габърче)
8. пневмония (а не плевмония)
9. пъдпъдък (а не пъдпадък)
10. биберон (а не беберон)
11. булчински (а не булченски)
12. калдъръм (а не кълдаръм)
13. пластилин (а не пластелин)
14. лавина (а не лъвина)
15. единица (а не еденица)
16. акумулатор (а не акомулатор)
17. невинаги (а не не винаги)
18. двойствен (а не двойнствен)
19. анцуг (а не анцунг)
20. опасност (а не опастност)
Източник: Обекти
Прочетете още
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО
- 08:26 Стана ясно кой е младежът, убит заради 40 евро на Лъвов мост
- 21:06 Нападнаха екип на GlasNews по време на репортаж край "Лъвов мост", има задържани СНИМКИ
- 23:00 Дневен хороскоп за 23 юни: Близнаци, любовта е във въздуха - уловете я!