Анди Рурк, басистът на рок групата „The Smiths“, почина на 59-годишна възраст, съобщиха от групата.
Китаристът Джони Мар потвърди "с дълбока тъга", че Рурк е починал след продължително боледуване от рак на панкреаса.
В изявление, публикувано в Twitter, Мар казва: "Анди ще бъде запомнен като мила и красива душа от тези, които го познаваха, и като изключително надарен музикант от музикалните фенове.
"Искаме да запазим личното си пространство в този тъжен момент", добави той.
Рурк свири на най-известните песни на „Smiths“, сред които „This Charming Man“ и „There Is a Light That Never Goes Out“, както и на соловите сингли на певеца Мориси след разпадането на групата през 1987 г.
Снимка: AP
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ