Александра Савова от 12 клас и Ивайло Христов от 9 клас от варненската математическа гимназия „Д-р Петър Берон“ представиха България достойно на 30-та международна ученическа олимпиада по философия в Лисабон.
Александра спечели сребърен медал, а Ивайло получи грамота (Honorable Mention), която се дава на ученици, постигнали висок резултат (над средния), но останали без медал.
В олимпиадата участваха над 100 ученици, като бяха връчени 2 златни, 3 сребърни и 5 бронзови медала.
Александра е писала върху мисълта на китайския философ Лао Дзъ „Да познаваш другите е мъдрост; да познаваш себе си е проникновеност. Да победиш другите е власт, да победиш себе си е сила.“
Ивайло е разсъждавал над мисълта на древногръцкия философ Хераклит „Въпреки, че логосът е общ, мнозина живеят така, сякаш притежават собствена разумност.”
За Александра това е второ участие в международната олимпиада, след като миналата година заслужи наградата Honorable mention – Словения 2021.
Прочетете още
- 14:00 Тоалетна с панорамна гледка - нов вид нужник "радва" русенци ВИДЕО
- 13:00 Спи със залепена уста, записа рап хит и покори интернет: Феноменът Ерлинг Холанд
- 15:00 Косене на АМ "Тракия" замалко не завърши с трагедия: Камък счупи предно стъкло на кола
- 08:06 Нелеп инцидент отне живота на сина на Весела Лечева
Ivan zavet80g albe11g., 20:31, 01.06.2022
Xxxxx