Притеснителна снимка се появи в група в социалната мрежа Facebook.
На кадъра, който е заснет в гора се вижда, мъж, който в едната си ръка държи невръстна сърничка, а в другата гъба.
Проявата бързо събира огромно обществено недоволство, защото подобни действия може да застрашат живота на сърнето. Публикацията била изтрита, но в Мрежата вече се разпространяват екранни снимки, на които е запазен поста.
"Сърнето в беззащитна възраст, а той се възползва за тъпо селфи и вероятно го обрича на гибел!", гневи се Калин К.
Припомняме, че по никакъв начин не бива да се докосва и гали бебето сърне, човешката миризма неминуемо ще бъде усетена от майка му и нейното поведение по отношение на собственото ѝ малко може да бъде непредсказуемо, а и хищниците ще го открият.
Взимане на сърне е допустимо само и единствено в случаите, когато малкото е видимо ранено и има нужда от лечение. Другото е похищение, което е наказуемо по ЗЛОД. За взимане и укриване на жив дивеч глобата е до 2000 лв.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 09:00 "Осъзнайте се - не сте си на село": пловдивчанин алармира за абсурдно пазене на паркоместа
- 10:00 "Ако никой не спира, защо е тази пешеходна пътека?": Сигнал от Пловдив разпали дебат