Кметът на монтанското село Дълги Дел напусна поста си, за да стане шофьор на камион. Той вече е освободен и прави курсове в чужбина. Населеното място има малко над 100 жители и вече няколко месеца е без управа.
„Никога не съм бил кмет заради заплатата. Имах собствен бизнес, с който си издържах семейството. По нещастни стечения на обстоятелствата се случи така, че трябва да го закрия и заплатата, която получавах като кмет, не ми стигаше да издържам семейството си и да връщам заемите, които имах”, сподели пред Нова Мирослав Митов.
По думите му възнаграждението на кмет от малка община не е много по-голяма от минималната за страната.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие