Един от най-оживените пазари във Видин, разположен до супермаркет "Лидъл", където се предлага земеделска продукция, ще бъде затворен като превантивна мярка срещу разпространението на коронавируса.
Това съобщи на извънреден брифинг днес областният управител Момчил Станков.
Губернаторът, заедно с шефа на РЗИ д-р Владислав Владински и шефа на МБАЛ "Света Петка" д-р Ивета Найденова призоваха хората към самодисциплина, за да се овладее разпространението на заразата в областта.
Според д-р Найденова капацитетът на лечебното заведение за прием на заразно болни е вече почти изчерпан. Имало само 21 свободни легла, но бройката е относителна заради наплива от пациенти с коронавируса.
"В момента има 6 пациенти в много тежко състояние. За прием на болни от района се организират 10 легла в Белоградчик, но те са крайно недостатъчни", обясни тя.
Здравните власти отчетоха, че все повече млади хора постъпват в много тежко състояние и стават жертви на вируса.
Областният управител заяви, че от рано тази сутрин е тръгнал да обикаля пощенските клонове в региона, за да убеждава пенсионерите да не се трупат на опашки за пенсиите, а да спазват дистанция.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив