20-годишно момиче е с опасност за живота след инцидент с тротинетка. Той е станал на кръстовището на улиците „Ново Петрово" и „Боровец" в село Калипетрово на 1 май.
Момичето се возело на тротинетка, управлявана от 23-годишен мъж и е пострадало след сблъсък с автомобил. Младата жена е получила тежка черепно-мозъчна травма и е настанена в болница в Силистра.
Водачът на тротинетката е пострадал леко, взета му е кръвна проба за алкохолно и наркотично изследване. Пробите на другия водач са отрицателни, той не е пострадал.
С рана е и пътник в автомобила, оказана му е медицинска помощ и е освободен за домашно лечение.
При друг случай - две момчета пострадаха тежко след падане с тротинетка в Силистра, съобщиха от полицията.
Инцидентът е станал на 1 май на велоалея в Дунавския парк. 14-годишно момче е управлявал тротинетката, а зад него се возел 13-годишен, като при падането и двете момчета са получи тежки наранявания и са настанени в болница.
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО