Въвежда се забрана за разхищаване на питейна вода във всички населени места в община Болярово, поради силно намаляване на дебита на водоизточниците в региона, съобщиха от пресцентъра на местната управа.
Бедствено положение в Своге, няма вода
Със заповед на кмета на общината Христо Христов се забранява използването на питейна вода за напояване на градини, поливане на зелени площи, миене на улици, моторни превозни средства, балкони и за сходни нужди, пише БТВ.
Изпращат 99 хил. литра вода в Своге
Контролът за спазване на забраната е възложен на кметовете и кметските наместници, както и на служителите на „Водоснабдяване и Канализация“ – район Болярово.
Прочетете още
- 12:42 Задържаният за кървавата баня в Угърчин мълчи: Не е дал обяснения пред разследващите
- 14:01 Безумие край Благоевград: Кола продължи в насрещното въпреки предупрежденията СНИМКИ
- 14:14 Нощен екшън в Асеновград: Автомобил е смазан до неузнаваемост след тежък удар СНИМКА
- 14:10 Две деца и мъж са загинали в челния сблъсък на АМ Тракия ВИДЕО