Снимки, публикувани във Facebook от жител на Русе, предизвика вълна от реакции. Поводът – бурно обрасла с трева площ пред блок „Хвойна“, за която авторът отбелязва: „Тревата минава 1.50 м. пред блок „Хвойна“.“
На кадрите ясно се вижда плътна растителност, достигаща почти човешки ръст, простираща се чак до тротоара и жилищна сграда.
Публикацията бързо събра коментари и разпали стария спор: „Община срещу граждани – кой носи отговорността за поддържането на зелените площи?“
Един потребител написа:
„Стига сте мрънкали! Вместо да снимате, вземете и почистете! По-добре трева, отколкото бетон!“
Друг се включи с мнение, че грижата за междублоковите пространства трябва да е и лична инициатива:
„Пред нашия блок сами си косим тревата, почистваме и ни е хубаво. Много се омързеливиха някои.“
„Па поне 50 здрави мъже живеят в тоя блок. Как не се организираха да си почистят около блока? Или по-лесно да се мрънка из Фейса?“
Темата повдига важен въпрос: трябва ли гражданите сами да поемат поддръжката на общите площи, или отговорността е изцяло на Общината? И в двата случая видимо остава едно – тревата наистина си расте спокойно, докато спорът зрее.



Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие