Голямо количество опасни отпадъци, включително и използвани медицински консумативи, са открити в изоставен търговски обект в покрайнините на Ямбол. Подаден е сигнал в здравната инспекция в града, очаква се проверка от Регионалната екоинспекция в Стара Загора.
След сигнала, получен в края на миналата седмица, е извършена проверка в обекта, обясни за БНР директорът на РЗИ – Ямбол д-р Радостина Калчева: „Там се съхраняват най- различни отпадъци - има биологични отпадъци, част от тях от хуманната медицина, част от тях са може би и от ветеринарната медицина - спринцовки, епруветки с кръв, системи и доколкото успяхме да разберем опаковки от пестициди.“
Жителите, подали сигнала, твърдят, че бившият магазин е изоставен преди повече от 15 години и най- вероятно отпадъците са от тогава. Сградата вече е полуразрушена и в нея безпрепятствено може да влезе всеки.
"Ние от децата разбрахме, ние не знаехме какво се случва тук".
Местните настояват:
"Искаме да се махнат тия неща!"
"Ако лумне някоя зараза- какво правим?!"
"Прокуратурата трябва да вземе мерки".
В писмено становище от общината в Ямбол заявиха, че са предупредили собственика на имота и ще съдействат на компетентните институции за разрешаването на проблема.
Снимка: БНР
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие