Инфлацията у нас ще достигне 20%. Това прогнозира икономическият експерт Мика Зайкова. По думите ѝ страната ни не се е отказала от руския газ, а от евтиното руско синьо гориво.
„Сегашните цени са нищо, в сравнение с това, което ни очаква от 10 май нататък. Как цената на газа ще стане по-ниска, когато има посредник”, попита тя.
Относно ембаргото върху руския петрол Зайкова подчерта, че няма да има дизел или бензин по-евтин от 5-6 лв.
„57% от запасите на газ са в Русия, а 48% от петрола са пак там. Русия и Саудитска Арабия, специално за петрола, са страните с най-висок добив. Да откъснеш това нещо и да го махнеш - няма с какво да го замениш”, добави експертът пред Нова.
Няма да е все така – и по-зле ще става
Спа центровете фул по време на инфлацията, музеите пустеят СНИМКИ
Прочетете още
- 12:42 Задържаният за кървавата баня в Угърчин мълчи: Не е дал обяснения пред разследващите
- 14:01 Безумие край Благоевград: Кола продължи в насрещното въпреки предупрежденията СНИМКИ
- 14:14 Нощен екшън в Асеновград: Автомобил е смазан до неузнаваемост след тежък удар СНИМКА
- 12:00 В Чирпан страхът от бездомните кучета изпреварва строежа на приюта
