В Горна Оряховица се отменя празничното шествие по повод 24 май, с участието на деца и ученици от цялата община, учители, просветни и културни дейци, съобщиха от пресцентъра на общинската администрация. Решението е превантивно, заради сигурността на децата, както и по-голямо спокойствие за родителите, във връзка с усложнената след проливните валежи обстановка.
Сутрешното шествие е единственото събитие, което отпада от предвидените прояви за 24 май. По предварително обявената програма, в Изложбени зали „Недялко Каранешев“ ще се състои връчването на наградите „Млада Горна Оряховица“, които се присъждат за изключителни постижения на горнооряховски ученици. В изложбените зали ще се проведе и традиционната среща на кмета с културните и просветни дейци. Както е планирано, на площад „Георги Измирлиев“ ще има и церемония по тържественото изпращане на абитуриентите от училищата в общината.
МОСВ разкри последна информация за наводненията
По-рано днес беше обявено бедствено положение в Долна Оряховица и село Първомайци. Предприети бяха неотложни възстановителни работи в засегнатите участъци – Александровския мост при село Първомайци над река Янтра, както и по улиците „Бузлуджа“, „Червен бряг“ и „Сан Стефано“ в град Долна Оряховица.
Във Велико Търново, където ситуацията днес не бе по-лека, обаче абитуриентските балове остават по график след настояване на директорите на всички великотърновски училища до 12. клас.
След поредица от разговори, проведени между училищните директори и дирекция “Образование” в Община Велико Търново, бе решено, че дефилетата утре вечер и на 25 май ще се състоят така, както е по план – от 18:00ч. По този начин всеки ученик ще може да изживее своите абитуриентски мигове.
Прочетете още
- 09:00 Огромен потенциал, оставен без грижа: Пътуване в първа класа с влак от Карлово провокира дискусия СНИМКИ
- 12:14 Нови разкрития за укриването на Васил Михайлов – крил се седмица в квартал „Свобода" при криминално проявен
- 11:00 "Точно над детско бюро, на нивото на главата": Стреляха отново по дом в София СНИМКА
- 15:45 Кой е блокът, в който се е укривал Васил Михайлов? Съседи пред GlasNews: „Беше като сцена от филм" СНИМКИ