Снимка на изоставена стара покъщнина по тротоарите на столичния квартал „Борово“ предизвика вълна от реакции и усмивки в социалната мрежа Facebook.
На снимката се виждат дървени шкафчета, диван и други мебели, захвърлени безобразно. Костадин Костадинов публикува фотото, добавяйки ироничен коментар по темата.
„На вниманието на изхвърлилите винтидж покъщнината си:
Уважаеми приятели, в бързината сте забравили немалка сума валута в едно от чекмеджетата!
Мисля, че парите биха ви били полезни! Връщам ги при точно описание и чисти намерения да извозите останалите мебели!“, написа Костадинов.
Макар коментарът да звучи доста убедително, възможно е той да е направен с иронична цел – за да привлече внимание към безхаберието, с което някои граждани се освобождават от старите си вещи.
В коментарите под поста се посочва, че подобни гледки са ежедневие в столицата и отдавна е време за по-стриктен контрол и ясно обозначени места за изхвърляне на едрогабаритни отпадъци.
„С тези мебели валутата ще да е рубли!“, коментира Стефан Маринов.
„Е, как може да се изсипват такива боклуци на тротоара?! Чекмеджето дори е на платното!“, възмутена е Дочка Николова.

Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие