Паметникът на свободата ще бъде затворен за посещения до първи декември. Това съобщават от културния институт на официалната си фейсбук страница.
Причината е зимната обстановка, силният вятър, снегонавяванията, както и повреди по електропреносната мрежа. Актуална информация ще бъде публикувана на страницата на Национален парк-музей "Шипка - Бузлуджа" своевременно.
Поради обилен снеговалеж, силен вятър и снегонавявания проходът "Шипка" беше изцяло затворен за движение почти през целия неделен ден, а много населени места в община Казанлък останаха без електричество.
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол
