Грозна, страшна, отблъскваща! И... воняща! Такава е картината от едно място във втория по големина град в България, който цяла година беше и Европейска столица на културата. На всичкото отгоре мястото е на метри от сградата на Областната администрация...
Това са стари помещения за продажба на карти и билети - намират се на последна спирка на автобусна линия номер 22, на ул. "Младежка". Сега се използват за тоалетна от шофьорите на автобусите.
"Гледката е много неприятна за всички минаващи, защото освен миризмата много често се виждат облекчаващи се шофьори отвън", сподели пловдивчанка пред Glas.bg. И попита: Толкова ли е трудно на районния кмет да се огледа и да види тази мръсотия, носеща болести, зарази и воня?
И ние ще зададем същия въпрос на кмета на район "Централен" Георги Стаменов. След като преди 3 месеца изпод отломките на пазара на улица "Младежка" изплува огромно сметище и дни наред прогнили дюшеци, пелети и битови отпадъци "красяха" алеята, хората най-после се отърваха от боклуците и ароматите. Не е ли време и тези очукани, олющени и отблъскващи "помещения" да отидат в историята?





Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие