Българското правителство остро осъжда тази агресия. Тази агресия ние виждаме, че не е провокирана от украинската страна. Потвърждавам отново, България ще говори в един глас с нашите партньори от ЕС и НАТО. Това заяви пред медиипремиерът Кирил Петков.
Той съобщи, че заминава за Брюксел, където ще се срещне с лидери на ЕС.
Правителството действа, оперативните групи са налице, ще бъдете информирани, ще бъде изработен план за киберсигурност за енергийна сигурност, за запаси, успокои премиерът. Той увери, че в момента няма пряка опасност за България.
Като член на НАТО, няма да се разделяме от съюза, каза Петков.
В момента откриваме три пункта, където ще може да примаме българи. 120 човека са заявили желание за евакуация. Ще видим дали ще може през Полша да летят, ще са осигурени и автобуси, каза още премиерът.
Очаквайте подробности!
Дипломатите ни по ГКПП-тата: Помагат на българи да се евакуират от Украйна
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив
