Засилен трафик се очаква в днешния последен работен ден преди предстоящите три почивни. Полицията ще проверява водачите на изходите на столицата и областните градове.
За момента органите на реда ще събират само декларации до контролно-пропускателните пунктове. В тях хората ще трябва да опишат причината за напускане на града. Ако това е работа, в документа трябва да се посочи и мястото, на което се работи, както и телефонен номер на работодателя. Тъй като следват три почивни дни, обяснението "работа извън София" ще бъде проверявано особено внимателно от полицията.
НА ЖИВО: Обявяват мерките за почивните дни
Очаква се най-натоварени да бъдат магистралите "Тракия" и "Хемус" и изходите на София към Перник.
От МВР не изключват възможността и да се образуват сериозни колони от автомобили. От вътрешното министерство за пореден път напомнят, че хората трябва да посочват истинските причини за пътуването си. Продължават и проверките на декларациите. Там, където бъдат установени несъответствия, ще има наложени санкции.
Прочетете още
- 18:00 "Има и сърцати!" БМВ аварира в кръгово, полицаи се притекоха на помощ СНИМКА
- 14:35 Трагедия в Розино: Дете почина след удар от кола
- 19:44 Слънцето „избухна" три пъти за часове: Учени предупреждават за нова вълна от магнитни бури
- 16:07 Агресия в София: шофьорка твърди, че е била нападната посред бял ден
