През последното денонощие има спад на новите случаи на COVID-19. В същото време обаче се откроява ново огнище в голям областен град.
66 са новодиагностицираните с COVID-19 лица през изминалите 24 часа. 1034 са направените PCR тестове за последното денонощие. Това показват данните в Националната информационна система. Разпределението по области по настоящ адрес на лицата е, както следва: Благоевград - 2; Бургас - 1; Варна - 10; Кюстендил - 17; Пазарджик - 4; Пловдив - 6; Разград - 1; Русе - 1; Сливен - 1; Смолян - 6; София област - 5; София град - 11; Ямбол - 1.
Общо 4691 случая на коронавирусна инфекция са потвърдени в България към момента. 1964 от тях са активните. Излекуваните лица са 2508, 33 от които са регистрирани през последното денонощие.
Пациентите с доказан COVID-19, настанени в лечебни заведения за болнична помощ, са 423-ма. От тях 25 се намират в интензивни структури.
Според Националната информационна система новият коронавирус е констатиран при 394 лица-медицински служители. Два нови случая на медицински сестри са установени през изминалите 24 часа.
Починалите лица, при които е била потвърдена коронавирусна инфекция, са 219. Случаите от последното денонощие са три. Починали са мъж на 56 г. с пневмония, жена на 57 г. с диабет, бъбречно и сърдечно заболяване и мъж на 48 г. с диабет и сърдечно заболяване.
Министерството на здравеопазването изказва съболезнования на семействата и близките на починалите.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив
