Зимната обстановка в Русенско започва да се нормализира.
Основните пътища от републиканската пътна мрежа към Бяла, Разград и Силистра, които останаха затворени за часове за камиони над 12 тона, постепенно се отварят. Засега все още има ограничение в посока Разград.
Заради спирането на тировете се образуваха огромни опашки, като се стигна и до абсурди – шофьор с вериги и гуми с голям грайфер не бе допуснат да стигне до паркинг на 200 метра от КПП-то. Други водачи се опитаха да се прередят на колоната при излизането си от местата за почивка и предизвикаха тапи. Имаше и закъсали, заради които в обедните часове движението по пътя Русе - Бяла бе спряно за два часа, докато бъдат изтеглени нарушителите, информира Русе медиа.
Постепенно електрозахранването се възстановява в засегнатите населени места, тъй като вятърът утихна и аварийните екипи работят при по-облекчени условия. За момента в община Русе проблем с тока има в части от кв. „Средна кула“, кв. „Долапите“ и Басарбово.
Продължава работата на машините, които почистват натрупалия се сняг и опесъчават пътищата.
Прочетете още
- 15:00 „Газим в калта, колите ни се чупят": Димитровградчани сигнализират за проблемна улица
- 16:00 Разбит път в Плевен: Шофьори спукаха гуми в дълбока дупка СНИМКИ
- 09:00 Столичанка предупреди за опасна "находка": Пазете си кучетата! СНИМКА
- 11:00 „Ако търсите стандартен, скучен имот – това не е за вас": Ирония за 459 000 евро в столицата